Jak wydłużyć erekcję – przedłużenie stosunku u mężczyzny

admin 0

Niemal każdy mężczyzna marzy o długim i intensywnym stosunku seksualnym, z niesamowitym finałem. Zastanawiasz się jednak, jak tego dokonać, skoro szybko osiągasz orgazm, a Twój penis często nie osiąga pełnej erekcji? Spokojnie, w dalszej części artykułu dowiesz się jak przedłużyć stosunek i jak zwiększyć kontrole nad osiąganiem orgazmu. 

Powody krótkiego stosunku seksualnego

Wielu mężczyzn boryka się z problemem przedwczesnego wytrysku. Kwestia ta sprawia, że bardzo często mężczyzn dopada frustracja związana z brakiem satysfakcji podczas zbliżenia. Konsekwencją są również relacje z partnerką lub partnerem, którzy również nie czepią przyjemności z seksu.

Ogólnie można stwierdzić, że przyczyn przedwczesnego wytrysku jest bardzo wiele. W okresie dojrzewania wytłumaczyć to możemy burzą hormonów, która dotyka każdego młodzieńca. Niestety w dojrzałym wieku przedwczesny wytrysk wynika najczęściej ze złego stanu zdrowia lub trybu życia. Mowa tutaj oczywiście o takich dolegliwościach jak nadciśnienie, cukrzyca, choroby prostaty, zapalenie gruczołu krokowego czy nadczynności tarczycy. Na przedwczesny wytrysk wpływ ma również częsta masturbacja oraz zbyt długa abstynencja seksualna, a nawet częsta zmiana partnerów. Dodatkowo, jeśli dorzucimy do tego koszyka schorzeń stres, alkohol i papierosy, to syndrom przedwczesnego wytrysku zaczniemy odczuwać znacznie częściej.

Warto pamiętać, że duże znaczenie ma również psychika mężczyzny, gdyż sama ejakulacja w 98% bierze się z psychiki, aniżeli z fizjologii. Fakt ten oznacza, że złotym środkiem na satysfakcje w sypialni jest pozytywne nastawienie. Ale co zrobić, aby nasz stosunek trwał dłużej?

Metody na przedłużenie stosunku seksualnego

Metod poradzenia sobie z przedwczesnym wytryskiem, bądź z wydłużeniem stosunku jest wiele. Wymieniać możemy od przeróżnych ćwiczeń, po stosowanie kilku prezerwatyw jednocześnie, po wypicie alkoholu przed zbliżeniem. Jak wiadomo, ta ostatnia metoda sprawia, że krew zostanie rozrzedzona, co opóźni szczytowanie. Niestety żadna z tych metod nie jest właściwa, ponieważ można wyrządzić sobie i partnerce/partnerowi tylko krzywdę.

Na rynku istnieje wiele preparatów, które pomagają wydłużyć stosunek. Środki farmakologiczne powinny być ostatecznością i powinny mieć uzasadnienie w postaci np. nieradzenia sobie ze stresem. Wielu mężczyzn wstydzi się wizyt u psychoterapeuty czy seksuologa, którzy mogliby pomóc w poradzeniu sobie z przedwczesnym wytryskiem.

Niektórzy mężczyźni korzystają coraz chętniej z żeli lub aerozoli stosowanych miejscowo. Substancje te zawierają środki znieczulające tj. lidokainę i prilokainę. Środki te znieczulają żołądź, co sprawia, że wytrysk będzie opóźniony, a seks będzie trwał znacznie dłużej.

Warto pamiętać, że przed podjęciem jakiejkolwiek kuracji i metod opóźnienia wytrysku i wydłużenia stosunku powinniśmy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Wiele produktów znajdujących się na rynku mogą pomóc jednorazowo, ale na dłuższą metę wyrządzą więcej szkód niż przyjemności dla nas i naszych partnerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *